Zrinjski nakon jedanaesteraca eliminisan iz EL

Zrinjski i APOEL remizirali su večeras 2:2 u Nikoziji u susretu trećeg pretkola UEFA Evropa lige, a nakon produžetaka i penala uspješniji je bio domaći tim, te je ostvario plasman u play off.

Zrinjski dolazi u vodstvo u 11'. Ognjen Todorović prolazi po lijevoj strani i centrira, a Josip Ivančić je najviši u skoku i sa peterca glavom loptu šalje u mrežu.

Samo tri minute poslije domaći tim dolazi do izjednačenja. André Geraldes sa desne strane šalje povratnu loptu na desetak metara od gola Zrinjskog za Omera Atzilia koji precizno šutira za 1:1.

APOEL preokreće rezultat u 26'. Nakon kornera sa desne strane Atdhe Nuhiu je nadvisio odbranu Mostaraca i glavom pogodio za 2:1.

Damir Zlomislić u 69' glavom sa ivice kaznenog prostora loptu šalje do Nemnanje Bilbije koji se odlično snalazi pored odbrane APOEL-a i postiže drugi gol za Zrinjski.

Nakon 30 minuta produžetaka nije bilo golova te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su Kiprani pobijedili sa 4:2.

Za Zrinjski su sa bijele tačke pogađali Miloš Filipović i Miljan Govedarica, dok je udarce Luisa Ibaneza i Nemanje Bilbije odbranio golman APOEL-a Miguel Silva.

Trener Mladen Žižović je u večerašnjem susretu na tereni izveo sljedeći sastav: Ivan Brkić, Luis Ibanez, Tomislav Barbarić (57. Almir Bekić), Slobodan Jakovljević, Josip Čorluka (106. Rijad Sadiku), Ivan Enin, Dinko Trebotić (66. Damir Zlomislić), Ognjen Todorović, Nemanja Bilbija, Miloš Filipović, Josip Ivančić (76. Miljan Govedarica).